Bezpieczne płatności internetowe

Ania

Dla wielu niedoświadczonych klientów, najtrudniejsze w zakupach internetowych są płatności. Sklepy zazwyczaj oferują kilka możliwości. Który z nich jest najbezpieczniejszy?

Do najpopularniejszych płatności internetowych zalicza się e-przelew, płatność za pomocą karty lub przy odbiorze. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję zwróćmy uwagę, czy połączenie jest szyfrowane. Można to bardzo łatwo rozpoznać. Na pasku adresowym powinien znaleźć się wówczas symbol kłódki. Jeżeli klikniemy na tę kłódkę, pojawia się informacja o ważności certyfikatu. Połączenia szyfrowane rozpoczynają się od „https”. Dzięki połączeniom szyfrowanym wszelkie wpisywane przez nas dane są chronione przed hakerami lub osobami nieupoważnionymi.

Jeżeli za zakupy zdecydujemy się zapłacić kartą, pamiętajmy o tym, że sklep nie może uzyskać od nas wszystkich informacji. Możemy podać takie dane, jak imię i nazwisko posiadacza, adres oraz adres do wysyłki. Sklep internetowy nie może od nas wymagać podawania danych poufnych, takich jak PIN do karty. Niektóre sklepy internetowe pobierają prowizję za możliwość dokonania transakcji kartą. Informacja ta musi być umieszczona w miejscu widocznym dla konsumenta.

Anna Denis http://www.bisnode.pl/blog/nowe-ostrzejsze-zasady-w-zamowieniach-publicznych/ www.partnersinprogress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Na czym polegają pozytywne skutki zewnętrzne?

Mówiąc o dość popularnym w ekonomii terminie, jakim są efekty zewnętrzne, zwykle zwraca się uwagę na ich negatywny aspekt. Najczęściej wymienia się zanieczyszczanie środowiska, które