Bezpieczne zakupy internetowe

Ania

Decydując się na dokonanie zakupu za pośrednictwem sklepu internetowego, musimy zachować szczególną ostrożność. Dla wielu sklepów internetowych bardzo ważne jest świadczenie jak najwyższej jakości obsługi, ale zdarzają się też takie, które są nieuczciwe. Jak rozpoznać sklep online, w którym warto robić zakupy?

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy na stronie sklepu znajdują się podstawowe informacje, takie jak nazwa firmy oraz wszelkie dane teleadresowe. Istotną dla nas informacją będzie umieszczenie numeru NIP oraz REGON. W ten sposób uzyskamy pewność, że sklep działa legalnie. Sprawdźmy również, jakie możliwości płatności oraz przesyłki oferuje dany sklep. Wiele sklepów internetowych określa także termin dostarczenia zamówienia. Wszystkie te informacje możemy znaleźć w regulaminie. Część klientów nie czyta regulaminów, co jest dużym błędem. W nim zawarte są wszelkie informacje odnośnie transakcji, ewentualnej reklamacji oraz zwrotów. Każdy poważny sklep internetowy dokładnie określa, jak ma postępować klient w określonej sytuacji.

Sklep internetowy możemy sprawdzić także po kontakcie ze sprzedawcą. Przed dokonaniem zakupu, warto wysłać do sprzedawcy jakiekolwiek pytanie, odnośnie interesującego nas przedmiotu. Jeśli uzyskamy odpowiedź będzie to świadczyć, że sprzedawca poważnie traktuje swojego klienta.

Drukarnia Booklet wykonuje naklejki z logo firmy dowolnego kształtu i formatu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Reklamacja w sklepie internetowym

Zakupy internetowe wykonywane są na odległość, zatem konsument posiada określone przywileje, ale również prawa. Sklepy internetowe obowiązują podobne zasady, co w przypadku ich stacjonarnych odpowiedników. Dokonując zakupów online mamy możliwość ich reklamacji. Wówczas sprzedawca ma prawo uzyskać dowód sprzedaży, w postaci np. paragonu lub faktury. Czy w sklepach internetowych jest […]