Czy aukcje online są bezpieczne?

Ania

Osoby rozpoczynające przygodę z zakupami w sieci z pewnością zainteresują się aukcjami online. Wówczas cena kupowanego towaru może znacząco odbiegać od cen, które znamy ze sklepowych półek. Kupować możemy przedmioty zarówno w formie licytacji, jak i bez niej po ustalonej na samym początku cenie. Sprzedawcą nie musi być osoba prowadząca działalność gospodarczą. W takim przypadku należy zachować daleko idącą ostrożność. Kupować warto bowiem tylko ze sprawdzonych i zweryfikowanych źródeł. W przeciwnym wypadku może się okazać, iż nabyliśmy produkt, który został uprzednio skradziony.


Chcąc uniknąć nieporozumień i nieprzyjemnych doświadczeń, musimy pamiętać o sprawdzeniu kontrahenta. System komentarzy jest na to najlepszym sposobem. Jeśli dany sprzedawca nie posiada jakichkolwiek komentarzy, bądź jest ich niezwykle mało, lepiej zrezygnować z zakupu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sprzedawców ze zbyt dużą ilością negatywnych komentarzy, bowiem tego typu osoba bądź firma nie powinna wzbudzać naszego zaufania.
Czy warto dokonywać zakupów poza portalem aukcyjnym? W przypadku dokonywania zakupów na platformie aukcyjnej mamy wgląd do naszego zamówienia, a także posiadamy dowód zakupu, który może okazać się bezcenny w przypadku konieczności zgłoszenia sprawy na policję.

PRZEDSIĘBIORSTWO HYDRAULIKI SIŁOWEJ HYDROTOR S.A. obsługa programów obsługa programów lojalnościowych programy lojalnościowe zaufanie.omijanie-korkow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Portale z ogłoszeniami – czy warto tam kupować?

Ogromna liczba oszustw w Internecie dokonywana jest za pośrednictwem portali z ogłoszeniami. Znajdziemy tam nie tylko oferty wielu specjalistów, oferty kupna samochodów i nieruchomości, ale także ogłoszenia prywatnych osób i małych firm. Oferują one sprzedaż, a czasami także skup, drobnych artykułów gospodarstwa domowego czy elektroniki. Wystarczy, że dokonamy wpłaty na […]