Czy systemy płatności online są bezpieczne?

Ania

W trosce o klienta i szybkość transakcji w sieci, powstało mnóstwo firm pośredniczących w zakupach online. To właśnie z ich pomocą, pieniądze są transferowane niemal w czasie rzeczywistym. Błyskawiczne płatności nie są jednak pozbawione wad. W przypadku zerwania połączenia z Internetem istnieje bowiem ryzyko, że dana transakcja nie zostanie zaksięgowana lub będzie zaksięgowana dwa razy. Jak można rozwiązać tego rodzaju problem?

Przede wszystkim należy zgłosić się do działu reklamacji w firmie pośredniczącej w płatnościach online. Zachowując dowód przelewu z banku, a także numery płatności, możemy liczyć na szybką interwencję osób z działu reklamacji. Zupełnie innym problemem jest bezpieczeństwo przechowywanych danych przez tego rodzaju firmy pośredniczące w płatnościach online.

Udostępnianie danych karty debetowej lub kredytowej, nieznanemu podmiotowi gospodarczemu nie jest rozsądne. Istnieją bowiem firmy i osoby prywatne, które posiadają strony przypominające do złudzenia witryny znanych banków i instytucji finansowych, które służą do wyłudzania haseł i numerów kont czy kart kredytowych. Nieostrożne obchodzenie się z wrażliwymi danymi może spowodować poważne konsekwencje dla naszego portfela.

BERLING biura rachunkowe toruń http://numeratis.eu/ Biuro Rachunkowe Numeratis Sp. z o.o Toruń www.raul.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Czy towar zakupiony przez Internet można zwrócić?

Sklepy internetowe oferują możliwość wygodnego robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, jednak niektórzy nadal obawiają się zakupów online. Największe obawy związane są z ewentualnym brakiem zwrotu zakupionego towaru. Czy sklepy internetowe muszą przyjąć taki zwrot?