Kilka zasad, o których trzeba pamiętać podczas zakupów w sieci

Kilka zasad, o których trzeba pamiętać podczas zakupów w sieci

Kilka zasad, o których trzeba pamiętać podczas zakupów w sieci

Niezależnie od tego czy dokonujemy zakupów online z powodu niedostępności asortymentu w sklepach stacjonarnych, czy po prostu chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, musimy pamiętać o zagrożeniach, jakie niosą z sobą zakupy online. Bezpieczne zakupy w sieci zapewni nam nie tylko odpowiednia firma pośrednicząca w transakcji i dokonywaniu płatności, ale przede wszystkim my sami.

Unikać powinniśmy sklepów, które wyglądają na porzucone, tzn. nie są uaktualniane na bieżąco, a kontakt z właścicielem jest praktycznie niemożliwy. Ostrożność należy zachować także, w sytuacji, gdy sklep internetowy nie wygląda profesjonalnie. Wówczas zachodzi ryzyko, iż został on stworzony tylko tymczasowo, bez dbałości o szczegóły, wyłącznie w celu oszukania i wyłudzenia pieniędzy od możliwie wielu klientów.

W takiej sytuacji warto sprawdzić historię witryny internetowej, z której korzysta sklep. Jeśli została ona zakupiona niedawno, bądź sklep umieszczony jest na darmowym serwerze, powinniśmy wstrzymać się z zakupami.

Kolejnym elementem, który należy zweryfikować, to informacje o właścicielach sklepu czy miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. W ten sposób unikniemy wielu nieprzyjemnych rozczarowań. Pamiętać musimy także o zapoznaniu się z regulaminem, znajdującym się na stronie internetowej sklepu. Jeśli jakikolwiek punkt tego regulaminu budzi nasze zastrzeżenia, nie powinniśmy decydować się na skorzystanie z oferty danej firmy.

PragmatIQ www.granit.pila.pl www.centrumkulturyorientu.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *