Portale z ogłoszeniami – czy warto tam kupować?

Ania

Ogromna liczba oszustw w Internecie dokonywana jest za pośrednictwem portali z ogłoszeniami. Znajdziemy tam nie tylko oferty wielu specjalistów, oferty kupna samochodów i nieruchomości, ale także ogłoszenia prywatnych osób i małych firm.
Oferują one sprzedaż, a czasami także skup, drobnych artykułów gospodarstwa domowego czy elektroniki. Wystarczy, że dokonamy wpłaty na podane konto, a już po kilku dniach będziemy mogli cieszyć się zakupionym produktem. Tak wyglądają zakupy w teorii, a jak wygląda praktyka?

Bardzo wielu internautów skarży się na brak odzewu ze strony sprzedającego, po zaksięgowaniu wpłaty. Wysyłka towaru czy zwrot pieniędzy jest nierealny. Co należy zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Przede wszystkim nie powinniśmy ufać kompletnie nieznanej nam osobie i decydować się na zakup jedynie za pobraniem lub z możliwością odbioru osobistego towaru. Istnieje również możliwość skorzystania z platformy aukcyjnej, dzięki której mamy znacznie większą szansę na poznanie prawdziwej tożsamości kontrahenta.
Dokonując zakupów poprzez portale z ogłoszeniami narażamy się na ogromne niebezpieczeństwo i transakcję z osobami, które nie są uczciwe. Posiadając wyłącznie numer konta sprzedawcy, dlatego mamy nikłe szanse na odzyskanie naszych pieniędzy. Z tego powodu kupowanie u sprawdzonych sprzedawców jest znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem.

www.bisnode.pl/firma/?id=160343&nazwa=BALTRADE_R_CZESNOWSKI_B_CZESNOWSKA_SPÓŁKA_JAWNA Oferujemy naklejki samoprzylepne na zamówienie o dowolnym kształcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Czy zakupy w sieci są opłacalne?

Wśród bardzo wielu internautów panuje przekonanie o niskich cenach w sklepach www. Zasadniczym powodem niskich cen jest logistyka przedsiębiorstw online. Firmy prowadzące sprzedaż w sieci nie muszą bowiem inwestować pieniędzy w kosztowne lokale w centrum miasta, ani nie są zmuszone do zatrudniania wielu osób. Ponadto warto dodać, że tego typu […]